امام زمان(عج) در نامه ای فرموده اند: «وَ اکثِروُا الدُّعاءَ بتعجیلِ الفَرَجِ فإنَّ ذلکَ فَرَجُکُم؛ برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید، زیرا مایه ی فرج شماست».
اخبار :: با حضور کارشناسان قرآنی آموزش و پرورش و معاونین پرورش مدارس ابتدایی: راههای اجرای مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن در دوره دوم ابتدایی بررسی شد

با حضور کارشناسان قرآنی آموزش و پرورش و معاونین پرورش مدارس ابتدایی: راههای اجرای مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن در دوره دوم ابتدایی بررسی شد

  با حضور کارشناسان قرآنی آموزش و پرورش و معاونین پرورش مدارس  ابتدایی  

راههای  اجرای  مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن در دوره دوم ابتدایی   بررسی شد

 تحت پوشش قراردادن دوره دوم ابتدایی  در برنامه  مسابقه هفتگی  درسهایی از قرآن  مدتهاست  که مورد بررسی  ، بحث و گفت و گو کارشناسان قرآن مناطق آموزش و پرورش و اولیای مدارس ابتدایی  و اغلب خانواده های دانش آموزان ابتدایی قرار گرفته است  .  

به گزارش روابط عمومی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  جلسه ای با حضور کارشناسان قرآن و معاونین پرورشی و فرهنگی برخی مناطق آموزش و پرورش شهر  تهران ، اسلامشهر  و شهر ری  در موسسه ترویج فرهنگ قرآنی تشکیل شد  .

 

کتاب  ویژه دانش آموزان ابتدایی .  نحوه سئوالات  مسابقه هفتگی  و آزمون نهایی  . میزان  و نوع هدایا  و سهیمه آنان در آزمون نهایی  با توجه به مقدورات موسسه بحث و تبادل نظر شد. سپس  نظر هریک از کارشناسان و مجریان مسابقه از زوایای مختلف  به موضوع های مطرح شده پرداختند.

آنچه که اکثریت در جلسه بر آن توافق داشتند این بود که اجرای مسابقه در پایه های چهارم . پنجم و ششم ابتدایی  با توجه به کلام شیرین و جذاب استاد قرائتی  موجب  ترغیب دانش آموزان به معارف قرآنی  و همچنین نهادینه شدن  مباحث دینی و  قرآنی   در دانش آموزان ابتدایی می شود . و باید این انگیزه و اشتیاق  به قرآن در این سن تقویت و تشویق شود . همچنین  این مسابقه باید با اجرای آن در دوره متوسطه  تفاوت داشته و محتوای مسابقه کاملا مجزا  و در قالبهای  مختلف مانند  داستان . شعر . ضرب المثل  و...     پاسخنامه مسابقه  با توجه به ویژگیهای  روانشناختی  دانش آموزان طراحی شود ..کتاب 18 برنامه نیزهمراه تصاویر مرتبط با متن و اِلمان های  ویژه نوجوانان  طراحی شود .به  هدایایی برندگان متنوع و جذاب  و بیشتر فرهنگی باشد .

  در ابتدای این جلسه  حجت الاسلام و المسلمین  موحدی نژاد مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور  شرکت کنندگان  در جلسه   با اشاره به آیه 24 سوره انفال :

   سوره مبارکه الأنفال آیه ۲۴:يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا استَجيبوا لِلَّهِ وَلِلرَّسولِ إِذا دَعاكُم لِما يُحييكُم ۖ وَاعلَموا أَنَّ اللَّهَ يَحولُ بَينَ المَرءِ وَقَلبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيهِ تُحشَرونَ﴿۲۴﴾

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید هنگامی که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد! و بدانید خداوند میان انسان و قلب او حایل می‌شود، و همه شما (در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید!

 گفتند چهار نوع حیات برای انسان متصور است  : گیاهی  حیوانی . فکری و معنوی و پیرامون هریک توضیحاتی دادند .

 در این  جلسه  آقای ملکی  کارشناس  قرآن اداره کل شهر تهران  از  اسلامشهر خانمها  لطفیان ، عسگری  و زارعی  و از منطقه پنج خانمها فتوحی و صلاحی  و از منطقه 12 آقای ابیانه و خانم میزائی حضور داشتند و هریک دیدگاهها و نقطه نظرات خود را پیرامون ضرورت و چگونگی اجرای مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن در مدارس ابتدایی بیان داشتند .

 

 

 

  ارسال صفحه براي دوستان
چاپ صفحه چاپ صفحه

           جستجو
   پيوندها
   دفتر مقام معظم رهبري
   پايگاه درسهايي از قرآن
   پايگاه اطلاع رساني مهدويت
   پايگاه اينترنتي تبيان
   ستاد اقامه نماز
   وزارت آموزش و پرورش
   شبكه ملي مدارس ايران(رشد)
   دفتر رياست جمهوري
   مجلس شوراي اسلامي
   قوه قضاييه
سخن روز
دانلود کتاب 18 برنامه درسهایی از قرآن آزمون نهایی 98-97 (1397/12/11)
(1397/9/25)
اسامی برگزیدگان بیست و پنجمین دوره آزمون نهایی درسهایی از قرآن سال تحصیلی 95*96 (1396/6/14)
ابتکارات آموزش و پرورش در برنامه درسهایی از قرآن (1396/2/18)
فصل های کتاب انتخابات (1396/1/30)

اين سايت متعلق به مؤسسه ترويج فرهنگ قرآني مي‌باشد"
www.TarvijeQuran.com